در حال انجام مراحل دریافت مجوز از سازمان تنظیم و مقررات ارتباطات رادیویی هستیم
در حال حاضر امکان نصب و راه اندازی وجود ندارد
شماره تماس : 2005 277 0991
وسايلي براي تقويت آنتن موبايل در نقاط كور
  •  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  •  66573010

ضريب نفوذ موبايل آنقدر بالا رفته كه نياز به يك ارتباط ثابت و پايدار، تبديل به ضرورت شده است. براي اين نوع ارتباط هم به آنتن كامل موبايل نياز داريم. مشكل آنتن‌دهي در شهرها از بتون و ديوار شروع مي‌شود و با فاصله‌ها درنقاط دورافتاده ادامه پيدا مي‌كند. گسترش و افزايش دكل‌هاي مخابراتي محدوديت‌هايي دارد و به‌راحتي نمي‌توان تعداد آنها را بيشتر كرد. انرژي متصاعد شده از هر آنتن، محدوديت و استاندارد‌هايي دارد و محققين بهداشت و سلامت مخابرات، ثابت كرده‌اند كه اگر اين ميزان از درجه استاندارد بيشتر باشد براي سلامتي انسان مضر است. به همين دليل استفاده بيش از حد از دكل موبايل BTS در فضاهاي عمومي توصيه نمي‌شود. در چنين شرايطي تقويت‌كننده‌هاي آنتن موبايل ممكن است راهكاري مناسب به نظر برسند. البته هيچ دليلي ندارد كه بگوييم امواج اين دستگاه‌ها سالم‌تر است، ولي از آنجايي كه اينها جايگزين‌هايي به نسبت كوچك‌تر از آنتن‌هاي BTS هستند، مي‌توان بر حسب ضرورت، در فضاهاي خصوصي‌تر با مضرات عمومي كمتري از آنها استفاده كرد. اگر فقط يك طبقه از ساختمان مشكل آنتن‌دهي داشته باشد، منطقي است كه به جاي يك دكل بزرگ مخابراتي، از چنين دستگاهي استفاده كرد. تقويت‌كننده‌هاي موبايل در بازار به ميزان قدرت انواع مختلفي دارند. «تكرار‌كننده»، «تقويت‌كننده ساختماني» و «تقويت‌كننده اتومبيل» همگي يك كار را انجام مي‌دهند؛ سيگنالي را دريافت كرده و آن را با انرژي بيشتر ارسال مي‌كنند. با توجه به اينكه اين انرژي چقدر افزايش يابد، نام و كاربري اين تجهيزات مشخص مي‌شوند. البته طبيعي است كه مدل‌هاي مختلف اين تجهيزات فقط فركانس‌هاي خاصي را پوشش دهند. پس علاوه بر قدرت دستگاه، پشتيباني از باند‌هاي مختلف و نسل‌هاي مختلف شبكه موبايل هم در اين تجهيزات متفاوت است.

براي آنهايي كه در حركتند
اين دستگاهها در اندازه‌هاي كوچك طراحي مي‌شوند و بيشتر شبيه به مودم ADSL هستند. با توجه به اينكه براي استفاده در اتومبيل يا خانه طراحي شده باشند، به همراه شارژر موبايل (معمولا براي گوشي‌هاي اپل) عرضه مي‌شوند و برق آنها از طريق شارژ فندكي يا برق شهر فراهم مي‌شود. توان اين تقويت‌كننده‌ها معمولا تا 2وات است ولي به دليل فاصله كم با كاربر بهتر است براي حفظ سلامت فقط در مواقع نياز از آن استفاده شود. برد اين مدل تقويت‌كننده تا حدود 200 متر است كه براي استفاده داخل خانه‌هاي كوچك يا وسايل نقليه مناسب است. در اين دستگاه‌ها به‌گيرنده امواج اهميت بيشتري داده مي‌شود و بيشتر امواج ضعيف را به ميزان عادي و قابل استفاده تقويت مي‌كنند. قيمت اين دستگاه‌ها در بازار ايران حدود 500 هزار تومان است.

نقاط كور شهري
مشخصه ظاهري و تفاوت اين دستگاه با مدل كوچك‌تر آن، يك «آنتن ياگي» شبيه به آنتن تلويزيون است و با همكاري فرستنده اصلي عمل تقويت موبايل را انجام مي‌دهد. طريقه كار آن هم به اين شكل است كه يك‌گيرنده اصلي مثل آنتن تلويزيون در بيرون يا بالاي ساختمان نصب مي‌شود و به وسيله كابل اين امواج را به فرستنده داخلي منتقل مي‌كند. فرستنده‌ها هم در اين وسايل از قدرت بيشتري برخوردار هستند و تا فاصله 1000 متر را پشتيباني مي‌كنند. در ساختمان‌ها و مجتمع‌هاي تجاري چندطبقه كه با مشكل آنتن‌دهي مواجه هستند معمولا از اين راهكار استفاده مي‌شود. براي نتيجه‌گيري مناسب، بهتر است قبل از نصب اين تقويت‌كننده‌ها ساختمان توسط كارشناسان بررسي شود تا دستگاه مناسب انتخاب شود. نصب و راه‌اندازي تقويت‌كننده‌هاي ساختماني هم توسط متخصصان انجام مي‌شود و كاري نيست كه هر كسي از پس آن بر بيايد. محدوده قيمت اين دستگاه‌ها از حدود 600 هزار تا دو ميليون تومان متفاوت است.

نقاط دورافتاده
آخرين راهكار سريع براي تقويت آنتن‌دهي موبايل در مكان‌هايي كه در نقاط كور يا دور از دسترس دكل‌هاي بي‌تي اس قرار گرفته‌اند، استفاده از تكرار‌كننده‌هاي پرقدرت است. اين وسايل نحوه كاركردشان شبيه به مورد قبلي است، با اين تفاوت كه توان تقويت سيگنال‌ها در محيطي به وسعت 5 هزار مترمربع را دارند. راهكار تكرار‌كننده‌ها بيشتر براي كارخانه‌ها، شهرك‌هاي صنعتي و هتل‌ها كه در نقاطي دور از دسترس دكل‌هاي BTS قرار دارند توصيه مي‌شود. طبيعي است كه بررسي كارشناسي قبل از انتخاب اين راهكار بسيار مهم‌تر از موارد قبل است. تكراركننده آنتن موبايل كاركرد بسيار دقيق و چاره‌سازي دارد و قادر است تحت ضعيف‌ترين شرايط آنتن‌دهي، امواج تلفن‌همراه را دريافت کرده و تقويت کند. اين وسايل سيگنال دريافتي را به ميزان بسيار زيادي تقويت مي‌كنند و به همين نسبت فرستنده قدرتمندي هم دارند. مجموعه اين تجهيزات تا 10 ميليون تومان هزينه دارد

معرفی دستگاه های تقویت کننده

چت رومآمار و ارقام

بازدیدکنندگان
857
مطالب
31
وب لینک ها
9
نمایش تعداد مطالب
150570
Live chat

To help us serve you better, please provide some information before we begin your chat.

Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Blue Red Oranges Green Purple Pink

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
آمار سایت